Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

Berksan Kimdir


Berksan Özer d. 30 Mayıs 1979, Ankara Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve oyuncu.

Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu na girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara da Cabere adlı kulüpte gösterdi. Birkaç yıl sonra aynı kulüpte istek üzerine yeniden sahneye çıktı. Bu sırada İstanbul a yerleşmeye karar verdi. Solo olarak çıktığı o kulüpte Fatoş Çinkitaş la tanıştı. Bundan iki hafta sonra Metin İlhan la tanıştı. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı süre içerisinde İstanbul da büyük bir kulüpte vokal olarak çalıştı. 2003 yılı Eylül ayında şarkıcının ilk albümü olan Çilek piyasaya çıktı. 2 klip çekilen Çilek albümünün müzik kanallarında ve radyolarda en çok istek alan şarkıları Çilek ve Unutamam oldu.

Berksan ın ikinci stüdyo albümü Kalbime Dönüyorum 12 Mayıs 2005 te müzikseverlerle buluştu. Albümde Tıpış Tıpış , Delirdin Mi Şaşırdın Mı , Aşka Mahkum adlı şarkılara klipler çekildi. Kalbime Dönüyorum, albüm ve şarkılarıyla ödüller kazanma alışkanlığı kazanmaya başladı. Albümün çıkış parçası Tıpış Tıpış , 2005 yılındaPOPSAV tarafından yılın şarkısı ödülünü aldı.

Berksan ilk single Öpüşelim Mi ile 10 Mayıs 2006 da müzik piyasasına ağırlığını koydu. 3. albümü Bay Bay, 19 Haziran 2007 tarihinde yayımlandı. İki yıl sonra 9 Şubat 2009 günü Zaaf adlı albümünü çıkarttı. Albümdeki 6 şarkı ve 4 remiks versiyonunda sözleri Berksan a aittir. Albümün aranjörlüğünü Alper Erinç üstlenmiştir. Albümün ilk klibi Zaaf a çekildi.

Diskografi

Stüdyo Albüm
Çilek - Eylül 2003
Kalbime Dönüyorum - Mayıs 2005
Bay Bay - Haziran 2007
Zaaf - Şubat 2009
Su - Mayıs 2011
Maxi Single
Oh Oh - Ekim 2013
Berksan Ft Hande Yener-Haberi Var Mı  - Eylül 2014
Remiks Albüm
Beni Seviyor (2010)

Filmografisi

Çılgın Dershane Kampta (2008)

Üç Tatlı Cadı (2008)

Servet Avcısı (2008)

kaynak:wiki

Ekleyen:Zinde Müzik Dinle

Berksan Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com