Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

Cem Adrian Kimdir


Doğum         30 Kasım 1980 Edirne, Türkiye
Meslekler     Müzisyen, söz yazarı, prodüktör, yazar
Etkin yılları     2003 - günümüz
Tarzlar     Alternatif rock, caz, blues, a cappella, new wave, elektronika
Plak şirketi     UJR Productions, MK2
Resmî sitesi     cemadrian.com

Cem Adrian (d. 30 Kasım 1980 - Edirne), Türk müzisyen.

Sesi 7 oktavlık bir aralığa sahipken, bunun yaklaşık 4.5 - 5 oktavlık bölümünü şarkı söylerken kullanabilmektedir. Adrian sahne soyadını doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis' ten esinlenerek almıştır.

Müzik hayatı
2003 yılında Mystica grubuyla solist ve dansçı olarak çalıştı. 2005 Şubat'ında "Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım" isimli ilk albümü yayınlandı. 2006 yılı Ocak ayında prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan 2. albümü Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti 2006 yılı Aralık ayında piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Umay Umay, Denizhan ve Suicide yer almıştır.
2006 yılı sonundaki Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Ayrıca Gökhan Çevir ile çalışmıştır.Bu süre zarfında birçok konser, canlı yayın ve programa katılmıştır.
Emir albümü kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan ' Essentials / Seçkiler - Etnik ' 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıkmıştır.
2007 yılı Temmuz ayında çalışmalarına başlanan, prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği, albüm kayıtlarından, şarkı sözüne, müziklerinden, aranjlerine kadar kendisinin yaptığı dördüncü profesyonel çalışması 'tanrının emri aşkı' anlatan "Emir" albümü 26 Aralık 2008 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır.
5.stüdyo albümü olan, "insanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu" vurguladığı "Kayıp Çocuk Masalları" 25 Aralık 2010 tarihinde piyasaya çıkmıştır. 12 parçadan oluşan albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian'a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır. 18 Eylül 2012 tarihinde 6. stüdyo kaydı olan Siyah Bir Veda Öpücüğü adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Ayrıca Ayten Alpman ile bir düetleri albümde yer almaktadır.

Diskografi
    2005 Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım
    2006 Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti
    2008 Essentials / Seçkiler
    2008 Emir
    2010 Kayıp Çocuk Masalları
    2012 Siyah Bir Veda Öpücüğü

Ekleyen:Zinde Müzik

Cem Adrian Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com