Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

Ece Seçkin Kimdir


Biyografi
Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 yılında İstanbulda doğdu. Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başladı. Sadece piyano ve solfej üzerine müzik çalışmalarını sürdürürken, 1998 yılında girdiği konservatuar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı. Müziğe olan tutkusunun yanı sıra Filiz Coşkunerden bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etti. Lise yıllarında kendi kurduğu müzik grubunun solistliği yapmaya başladı. Okul yıllarında katıldığı çeşitli müzik yarışmalarında dereceler alan Ece Seçkin, 2006 yılında Levent Arslandan özel şan dersleri almaya başladı.

2010 yılında, müziğe çok uzak bir tercih yaparak, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Hedefi, müziğin yanı sıra akademik alanda da başarı sağlamaktı.

2011 yılında Ozan Doğulu ile tanışması müzik hayatında dönüm noktası oldu.

2012 Temmuz ayına kadar süren 1 yıllık yoğun bir çalışma sonucunda, Ağustos 2012de Doğulu Production markası ile Ozan Doğulu prodüktörlüğünde ilk albümü BU NE YAA!yı çıkararak müzik dünyasına adım attı. Tüm aranjeleri Ozan Doğuluya ait olan albümün çıkış parçası Bu Ne Yaa Deniz Erten imzası taşıyor. Türkiyede ilk defa 50 kişilik castın görev aldığı klibin yönetmenliğini ise Murad Küçük üstlendi. Vokal koçluğunu Cihan Okanın yaptığı albümde yer alan Mahser ve Canın Sağolsun şarkılarının sözleri yine Doğulu ailesinden Ece Doğulu'ya ait.

Ekleyen:Zinde Müzik

Ece Seçkin Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com