Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

John Newman Kimdir


John Newman (16 Haziran 1990) İngiliz şarkıcı, söz yazarı, müzisyen. Birleşik Krallık müzik listelerinde bir numaraya kadar yükselen Love Me Againadlı şarkısıyla bilinir. Rudimentals grubunun 2012'de yayınladıkları Feel the Love ve Not Giving In şarkılarında onlara vokallik yapmıştır. BRIT 2014ödüllerinde En İyi Erkek Solo Şarkıcı, Yılın en iyi singleı (Love Me Again) kategorilerinde aday gösterilmiştir.

İlk yılları

John [İngilterenin Settle kasabasında büyümüştür. 14 yaşındayken gitar çalmaya başlayan John aynı zamanda kendi şarkılarını yazmaya ve şarkılarını kaydetmeyi öğrenmeye başlamıştır. 20 yaşına geldiğinde Londraya taşınıp, kendisine bir grup kurmuş ve canlı performans sergilemeye başlamıştır. Çok kısa bir süre sonra Island Recordsla bir anlaşma imzalamıştır. 

Mayıs 2012de John Rundimentals grubuna Feel the Love adlı parçada eşlik etti. Bu şarkı Birleşik Krallık müzik listelerinde bir numaraya kadar yükseldi ve yine Avustralya, Belçika, Hollanda veYeni Zelanda müzik listelerinde de ilk beşte yer aldı. Kasım 2012de yine Rudimentals'in ile Not Giving In şarkısını seslendirdi.

2013-günümüz: Tribute

Haziran 2013de John ilk albümünde de yer alan Love Me Again adlı şarkıyı yayınladı.. Digital Spy ile yapılan bir röportajda şarkı için Şarkıyı birlikte yazdığım adamlarla yüzümüzde bir sırıtmayla birbirimize döndük ve Burada güzel bir şeyler var dedik. Ama bilirsiniz, asla ne kadar iyi bir şey olduğunu bilemezsiniz. demiştir. Şarkı Birleşik krallık müzik listelerinde bir numaraya kadar yükselmiş ve yine Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Almanya, İrlanda, Norveç, Yeni Zelanda ve İsviçrede ilk ona girmiştir. Şarkı aynı zamanda FIFA 2014 ün Soundtrackinde kullanılmıştır. John 6 Ekim 2013de ikinci singleı Cheatingi yayınladı. Şarkı Birleşik krallık müzik listelerinde 9 numaraya kadar yükseldi.

İlk albümü Tribute 14 Ekim 2013de yayınlandı. Digital Spy ile yaptığı röportajda Albümü yaparken biraz ağır bir ayrılık sürecinden geçiyordum ve albüm isminin biraz yankı oluşturmasını istiyordum. Bu albüm benim hayatımın doruk noktası ve bu yüzden bana yardım eden, destekleyen ve bana ilham kaynağı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu albümle gurur duyuyorum, beni bir prodüktör, söz yazarı ve sanatçı yaptı, ve insanların bunu duymaları için sabırsızlanıyorum. demiştir.

Albüm 20 Ekim 2013de Birleşik Krallık müzik listelerinde bir numaraya yerleşti ve John Official Charts Companyle yaptığı bir söyleşide Bir şanatçının albümünün bir numaraya yerleşmesi heyecan verici, özellikle de ilk albümüyle. Bunun benim için anlamı çok büyük ve beni destekleyen ve bunun gerçekleşmesini sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. demiştir. John Kasım 2013de üçüncü single olarak Losing Sleep adlı şarkıyı seçmiştir. John, Jools Holland ve Ellen DeGeneresin showlarında canlı performans sergilemiştir.

Diskografi

Albümleri
2013: Tribute
Teklileri
Love Me again (Haziran 2013)
Cheating (Ekim 2013)
Losing Sleep (Kasım 2013)
kaynak:wiki
Ekleyen:Zinde Müzik Dinle

John Newman Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com