Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

Justin Bieber Kimdir


Justin Bieber

Justin Bieber

NJR Müzik Ödüleri, Fransa, 2012
Genel bilgiler
Doğum adı Justin Drew Bieber
Doğum 1 Mart 1994
Meslekler Şarkıcı, Sözyazarı
Köken Stratford, Ontario, Kanada
Etkin yılları 2009 - günümüz
Çalgılar Vokal, gitar, piyano, perküsyon, trompet
Tarzlar Pop, Modern R&B
Plak şirketi Island Records, RBMG
Resmî sitesi justinbiebermusic.com


Justin Drew Bieber  (d. 1 Mart 1994), Kanadalı pop, çağdaş R&B sanatçısı, aktör ve söz yazarıdır.

Kariyeri, video paylaşım sitesi Youtube a koyduğu videoların 2008 yılında Scoot Braun tarafından keşfedilmesiyle başladı. Daha sonraları Braun, Justin Bieber ın menajeri olmuştur. Braun Atlanta da, Bieber ve R&B sanatçısı Usher tanıştırmış ve Bieber Usher ve Scoot Braun nun ortak şirketi Raymond Braun Media Group (RBMG) ile anlaşma imzalamış,ardından Island Records ile albüm kontratı yapmıştır.

Justin Bieber ın ilk single ı One Time oldukça iyi bir çıkış yakalamış ve One Less Lonely Girl teklisi ile birlikte Kanada Hot 100 de 15 e, Bilboard Hot 100 de ise ilk 20 ye girme başarısı elde etmiştir. Bieber ın ilk albümü "My World" 17 Kasım 2009 da çıkmıştır. Ayrıca 2. devam albümü "My World 2" büyük başarı yakalamış, albümden çıkan ilk single Baby uluslararası başarı elde etmiştir, Baby klibi ile dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube da en çok izlenen video rekorunu kırmıştır. 2010 yılı Amerikan Müzik Ödülleri nde  Yılın Sanatçısı ,  Yılın Pop/Rock Albümü ,  Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı ve  Yılın En İyi Pop/Rock Erkek Sanatçısı , 2010 yılı MTV Video Müzik Ödülleri nde  En İyi Yeni Sanatçı ve 2010 yılı MTV Avrupa Müzik Ödülleri nde  Yılın Erkek Sanatçısı ödülünü kazanmıştır. 3.albümü Believe yi 19 Haziran 2012 de 4 versiyonla çıkaran şarkıcı, bu albümle birlikte 18 yaşında rekor kıran tek sanatçı olarak 2013 Guinness Rekorlar Kitabı na girdi ve tarihe geçti. Albümden çıkan ilk single Boyfriend listeye 1.sıradan girdi. 2. tekli As Long as You Love Me 3 hafta En Çok İndirilen Şarkilar listesinde kaldı. 3.single olarak da Nicki Minaj la olan düeti Beauty and a Beat i Justin Bieber kendi yönetmenliğinde 12 Ekim tarihinde çekti.

Çocukluğu

Bieber 1 Mart, 1994 te, Stratford, Ontario da doğdu. Annesi Pattie Mallete, ona hamile kaldığında 17 yaşındaydı. Ailesi hiç evlenmemesine rağmen, oğullarının profesyonel ve psikolojik gelişimi için yakın arkadaşlıklarını sürdürdüler. Geliri az birçok işte çalışan Mallete, Bieber ı tek başına yetiştirdi. Yine de, Bieber babası Jeremy Bieber la iletişimini kesmedi. Büyürken, Bieber kendi kendine piyano, bateri, gitar ve trompet çalmayı öğrendi. 2007 nin sonlarında, 11 yaşındayken, Bieber bir yerel şarkı yarışması için Ne-Yo nun "So Sick" şarkısını söyledi ve ikinci geldi.Mallette arkadaşları ve ailesinin görmesi için YouTube a performansının videosunu koydu. Siteye Bieber ın değişik R&B şarkılarını söylediği videoları koymaya devam etti ve Bieber ın sitedeki popülerliği arttıkça arttı.

Eylül 2012 de Mallette, anılarını konu alan Nowhere But Up adlı kitabı piyasaya sürdü. Kitap, Justin in ünlü olmadan önceki hayatını, Mallette nin yaşamını ve müzik endüstürisine girişini konu alıyor.

Bieber ın büyük-büyük babası Alman dır. Anne tarafı ise Kanada lıdır. Bunun üzerine Bieber, Jeanne Sauvé Katolik Okuluna yazılmıştır.

Kariyeri

2008-09: Kariyer Başlangıcı ve My World

Değişik bir şarkıcının videolarını ararken, Scooter Braun, So So Def in eski pazarlama yöneticisi, yanlışıkla Bieber ın videolarından birine tıkladı. Etkilenen Braun, Bieber ın gösteri yaptığı tiyatroyu buldu, Bieber ın okulunun yerini tespit etti ve en sonunda Mallette le irtibata geçti. Mallette isteksizdi; şöyle dua ettiğini hatırladı, "Tanrı m, onu sana verdim. Bana bir Hıristiyan adam, bir Hıristiyan plak şirketi gönderebilirsin!" Yine de, kilisenin yaşlılarıyla dua ettikten ve onların desteğini kazandıktan sonra, Braun un o zamanlar 13 yaşında olan Bieber ı [Atlanta,Georgia ya demo kaydetmek için götürmesine izin verdi. Gittikten bir hafta sonra, Bieber 2008 yılında Island Records la anlaşma yapmasıyla sonuçlanan, Island Def Jam Group ta bir seçme ayarlayan R&B şarkı yazarı/şarkıcı Usher a şarkı söyledi. Justin Timberlake in de Justin le anlaşma yapmaya çalıştığı söylendi, ama o Usher la kontrat imzalamayı seçti. Bieber ve annesi Atlanta ya, Usher ve Braun un da oturdukları yere, kariyerinin temelini atmak için taşındılar. Bundan sonra Braun, Bieber ın menajeri oldu.

Bieber, Eylül 2009 da Nintendo World Store da

Bieber ın ilk teklisi "One Time", o hala ilk albümünün kayıt aşamasındayken yayınlandı. 2009 Temmuz unda yayınlandığı ilk hafta Kanada 100 de 12 numaraya kadar yükselen parça, daha sonra Billboard 100 de 17 numaraya kadar çıktı. 2009 Sonbaharında parça inanılmaz bir satış gösterdi. Parça, Kanada veABD de platinyum, Avusturalya ve Yeni Zellanda da Altın almıştır. Şarkıcının ilk EP si My World, 17 Kasım 2009 da yayınlanmıştır. Albümün diğer teklisi, "One Less Lonely Girl", ve diğer iki reklam teklileri "Love Me" ile "Favourite Girl", iTunes da yayınlandı ve Billboard 100 de ilk kırka girmeyi başardı.

Bieber, 20 Aralık 2009 da Beyaz Saray da TNT kanalının Christmas in Washington programında, ABD Başbakanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama için Stevie Wonder ın "Someday At Christmas" şarkısını seslendirdi. 31 Ocak, 2010 da yapılan 52. Grammy Müzik Ödülleri nde sunuculardan biri olan Bieber, 2010 da (Orjinali Michael Jackson ve Lionel Richie tarafından yazılan)We Are The World şarkısının 25. yıldönümü ve Haiti de olan depreme yardım amaçlı tekrar kaydedilmiştir. Bieber, orjinalinde Richie nin söylediği açılış kısmını söylemiştir.

2010-11: My World 2.0, Never Say Never filmi, ve Under the Mistletoe

Bieber ın yeni albümü My World 2.0 dan çıkan ilk tekli Ludacris in eşlik ettiği "Baby" şarkısıdır, 2010 Ocak ta yayınlanan şarkı, tam anlamıyla ülkeler arası bir hit haline gelmiştir. Billboard 100 de beşinci sıraya yükselen şarkı, diğer marketlerde ilk ona girmeyi başarmıştır. Diğer iki reklam teklileri "Never Let You Go" ve "U Smile", U.S. Hot 100 de ilk otuza girmeyi başarmışlardır. My World 2.0 albümü Bieber ı başarıdan başarıya koşmuş.

Bieber, My World turnesi esnasında Jakarta konserinde.

23 Haziran 2010 da Bieber, My World ve My World 2.0 albümlerini kapsayan ilk solo turnesi olan My World Tour a çıkmıştır. Bu turnenin ilk konseri Hartford, Connecticut da gerçekleşmiştir. Temmuz, 2010 da internette en çok aranan ünlü haline gelmiştir. Aynı ay Bieber ın "Baby" video klibi, Lady Gaga nın Bad Romance klibini geçmiş, YouTube da en çok izlenen video ve en beğenilmeyen video olmuştur. Ekim 2010 da Bieber, eski albümlerinin en sevilen şarkılarından oluşan bir akustik albüm çıkaracağını duyurdu. Albümün adı, "My World Acoustic" olacaktı. Bu albümde eski şarkıların haricinde yeni "Pray" adlı bir şarkı da mevcuttur.

11 Şubat 2011 de, 3D konser ve biyografi filmi, Justin Bieber: Never Say Never, vizyona girmiştir.

2011-günümüz: Believe

2011 sonlarına doğru, Bieber, üçüncü stüdyo albümü Believe i kaydetmeye başladı. 22 Şubat 2012 de Twitter aracıyla yeni albümünün ilk teklisinin Mart ta yayınlanacağını duyurmuştur. Bir sonraki hafta, Ellen Şov da albümün ilk teklisinin adının Boyfriend olacağını açıkladı ve tekli, 26 Mart 2012 de yayınlandı. Şarkı, Mike Posner tarafından yazılmıştır. Şarkı, USA Billboard Hot 100  de iki numaraya kadar yükselmiştir. Dijital ortamda 521,000 indirmeyle en çok indirilen ikinci şarkı olmuştur. Boyfriend şarkısı, Justin Bieber ın Canadian Hot 100 de birinci sırayı aldığı ve bir hafta tepede kaldığı tek şarkısıdır.

Bieber ın üçüncü stüdyo albümü Believe, 19 Haziran 2012 de Island Records tarafından yayınlandı. Bu albüm şarkıcının diğer albümlerinin aksine genç havayı bırakmış daha çok pop ve R&B tarzlarını kapsamaktadır. Albümden 3 tekli yayınlandı ve bu tekliler tabela performansı açısından Bieber ın Baby şarkısının ardından listeye giren en iyi şarkıları oldu.

Bieber, Believe Tour da performans sergilerken.

Bieber, albümü tanıtmak için Glendale, Arizona da başlayan Believe Tour a çıkmıştır. Bu turne kapsamında dünyanın çeşitli bölgelerinde toplam 120 yi aşkın konser verecektir.

Bu esnada Bieber, Justin Bieber: Yolun Başı adlı ikinci kitabını piyasaya sürdü. Kitap, önceki kitabı gibi hayatından, turne zorluğundan ve çocukluğundan kestiler içerir. Justin, kitapta sık sık Michael Jackson a olan hayranlığını dile getirir.

Ellen Şov da, Ocak 2013 de Believe Acoustic adında bir akustik albümü çıkaracağını duyurmuştur. Bu albüm, Justin in 2012 yılında çıkarttığı Believe den birkaç şarkıyı ve üç yeni şarkıyı kapsamaktadır. Bieber, ayrıca 2013 de Saturday Night Live da konuk olacağını Twitter üzerinden duyurmuştur. Bu bölüm, 9 Şubat 2013 de yayınlanmıştır.

7 Mart 2013 de, Bieber, Believe Tour un Londra o2 Arena konseri sırasında sahnede nefes darlığı çekince hemen sahne arkasına yol aldı. Fakat tüm olumsuzluklara rağmen şovunu tamamlayan Bieber, konserden sonra hastaneye kaldırıldı.

Bieber, Lizbon, Portekiz de 12 Mart da vereceği ikinci konseri  düşük bilet satışları nedeniyle iptal etti. Fakat 11 Mart daki konser gerçekleşti.

Özel yaşamı

İlişkileri

27 Şubat 2011 de Bieber, Vanity Fair Oscar Partisine, Amerikalı aktris ve şarkıcı Selena Gomez ile katılmıştır. Bu katılım, aylardır medyanın gözünden kaçmayan aralarında  romantik bir ilişki olduğunu iddia edenler için bir kanıt olmuştur. Kasım 2012 de Bieber ve Gomez iki yıllık ilişkilerini bitirdikleri açıklanmıştır. Fakat on iki gün sonra çift tekrar bir araya gelmişlerdir.

Evi

Mayıs 2012 de Bieber, Los Angeles, Kaliforniya ya bağlı Calabasas adasında 930 metre karelik, 1.3 dönümlük bir ev aldı.

Hayırsever işleri

Bieber ın hayırsever aktivitelerine dahil olarak hastane ziyaretleri örnek gösterilebilir. Haziran 2012 de "Music Makes It Better" (Türkçesiyle "Müzik Daha iyi Yapar") kampanyası kapsamında Bieber, Victoria Justice ve The Band Perry katılmıştır. Kampanyanın amacı, hastanedeki çocuklara müziği, resmi veya sanatın herhangi bir dalını aşılamaktır.

Twitter

Aralık 2012  de Bieber ın Twitter hesabı (@justinbieber), 33.924 Milyon takipçi ile Lady Gaga yı geride bırakarak en popüler ünlü seçilmiştir. Bieber ın hesabı her saniye yeni bir takipçi ile artmaktadır. Bieber, Twitter kurulduktan bu yana sık sık Trend Topic olmaktadır.

Diskografi

 

 • My World 2.0 (2010)
 • Under the Mistletoe (2011)
 • Believe (2012)

EP ler

 • My World (2009)

Tekliler

Single ların yer aldığı müzik listelerini ve aldıkları sertifikaları gösteren liste.
Başlık Yıl Liste tepe noktası Sertifikalar Albüm
CAN
AUS
AUT
FRA
GER
IRE
NZ
SWI
UK
US
"One Time" 2009 12 23 30 13 14 31 6 66 11 17
 • CAN: Platin
 • AUS: Platin
 • US: Platin
My World
"One Less Lonely Girl" 10 68 54 - 22 - - - 62 16
 • US: Platin
"Baby"
(Ludacris ile)
2010 3 3 27 1 22 7 4 27 3 5
 • AUS: 2× Platin
 • US: 3× Platin
My World 2.0
"Eenie Meenie"
(Sean Kingston ile)
14 11 64 - 60 12 5 74 9 15
 • CAN: Altın
 • AUS: Platin
 • US: Platin

"Somebody to Love" 10 20 43 - 16 33 12 - 33 15
 • US: Platin
My World 2.0
"U Smile" 17 65 - - - - - - 98 27
"Pray" - 94 63
51 - - - 112 61
My Worlds: The Collection
"Never Say Never"
(Jaden Smith ile)
2011 11 17 36 93 51 22 20 38 34 8
 • AUS: Altın
 • US: Platinum
Never Say Never: The Remixes
"Mistletoe" 9 20 63 76 54 16 11 49 21 11
 • KAN: Altın
Under the Mistletoe
"Boyfriend" 2012 1 5 34 17 16 9 2 19 2 2
 • ABD: 3× Platinum
 • AUS: 2× Platinum
 • KAN: 3× Platinum
 • YZ: Platinum
Believe
"As Long as You Love Me"
(Big Sean ile düet.)
9 8 63 48 38 28 6 55 22 6
 • ABD: Platinum
 • AUS: Platinum
 • KAN: Platinum
 • YZ: Gold
"Beauty and a Beat"
(Nicki Minaj ile düet.)
4 9 42 40 53 20 6 46 16 5
 • KAN: Gold
 • AUS: Platinum
"—" işareti o şarkının listeye giremediğini gösterir.

Müzik Videoları

Yıl Şarkı Yönetmen
2009 "One Time" Vashtie Kola
"One Less Lonely Girl" Roman White
2010 "Baby" Ray Kay
"Never Let You Go" Colin Tilley
"Eenie Meenie" Ray Kay
"Somebody to Love" Dave Myers
2011 "Next To U" ft. Chris Brown
That Should Be Me ft.Rascal Flatts
Mistletoe
Boyfirend Beauty and a beat ft. Nicki Minaj

Turlar

 • 2009: Urban Behavior Tour
 • 2011: My World Tour
 • 2012: Believe Tour

Açılış Sanatçısı

 • 2009: Fearless Tour (United Kingdom)

Filmografisi

Film ve televizyon

Yıl Başlık Rol Notlar
2010 Cubed Pizzi nin En iyi arkadaşı TV serisi (1 bölüm)
2010-2011 CSI: Crime Scene Investigation Jason McCann TV serisi (2 bölüm: "Shock Waves" ve "Targets of Obsession")
2011 Justin Bieber: Never Say Never Kendisi 3-D sinema-konser filmi
2012 Men in Black 3 TV Monitöründeki uzaylı Belirlenmedi/Figüran katılım

Konuk katılımlar

Yıl Başlık Rol Notlar
2009 True Jackson, VP Kendisi TV serisi (1 bölüm)
2009 My Date With... Kendisi Konuk oyuncu
2010 Silent Library Kendisi TV serisi (1 bölüm)
2010 School Gyrls Kendisi Figüran
2010 Saturday Night Live Performansçı Sezon 35, bölüm 18
2010 American Idol Performansçı Sezon 9, bölüm 40
2010 Hubworld Konuk sanatçı Sezon 1, bölüm 1
2010 The X Factor (UK) Performansçı Sezon 7, hafta 8
2011 Extreme Makeover: Home Edition konuk sanatçı
2011 Khloé & Lamar Kendisi TV serisi (1 bölüm: "The Father in Law")
2011 Saturday Night Live Sunucu Sezon 36, bölüm 14
2011 Dancing with the Stars Performansçı Hafta 7 Sonuç Şovu
2011 So Random! Kendisi
2011 Disney Parks Christmas Day Parade Konuk sanatçı Walt Disney World Resort da performans sergilemiştir.
2011 The X Factor UK Performansçı Sezon 8, hafta 9
2012 Punk d Punkçı TV serisi (1 bölüm: "Taylor Swift, Rob Dyrdek, Sean Kingston")
2012 Katy Perry: Part of Me Kendisi Figüran
2012 Dancing with the Stars Performansçı Hafta 1 Sonuç Şovu
2012 Make Your Mark: Shake It Up Dance Off 2012 Konuk
2013 The Simpsons Kendisi (ses) Figüran

Kaynak wikipedi

Ekleyen:Kerim Cengiz

Justin Bieber Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com