Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

Latif Doğan Kimdir


Latif Doğan
29 Nisan 1967 Adıyaman
29 Nisan 1967 yılında Adıyamanın Besni ilçesinde doğdum. Dört erkek,bir kız toplam beş kardeşiz, en büyükleri benim. 9 yaşımdayken 1977 yılında babamı trafik kazasında kaybettim. Bu üzücü olaydan sonra okulu bırakıp ailenin en büyük çocuğu olarak çalışmaya başladım.
Dokumacılık,taksicilik, pazarlamacılık, araba tamirciliği gibi birçok iş yaptım.  Müziğe başlamam 11 yaşımda Mustafa Yasavın (kör Mustafa) yanında bir düğünde darbukayla oldu. O günden bu güne tam 25 yıldır müzikle iç içeyim.  Zaten şu anki yorumlarımda ve üslubumda rahmetli Kör Mustafanın izleri vardır.  1987 yılında evlenip aynı yıl askere gittim. 1988 yılında ilk çocuğum Seydi Vakkas dünyaya geldi.
Bu arada hayatımı kurduğum müzik gurubuyla düğün yaparak sağlıyordum. Kendi bölgemde sayısız düğün yaparak adımı duyurmaya başladım. Kazandığım parayla Besnide Doğan FM adlı bir radyo istasyonu ve bir kaset dükkanı açtım. Bunları yaparken amacım para kazanmak değil kendi parçalarımı radyoda çalarak ve kasetlerimi satarak adımı duyurmaktı. Nitekim belli bir süre sonra amacıma ulaşmıştım. Artık başta Adana olmak üzere Gaziantep ve Mersinde sahne almaya başlamıştım.
Adımın duyulması ile bölgesel televizyonlara konuk sanatçı olarak çağrılmaya başlamıştım. Bu programlarda gösterdiğim performans dikkat çekmiş olacak ki 1995 yılında Gaziantep Olay TVden program yapmam için teklif geldi. 1995-1998 yılları arasında 4 yıl boyunca bir şov programı yaptım. Orda edindiğim tecrübe beklide Küstüm Şovda nasıl başarılı olduğumun da cevabıdır.
Aynı yıllarda Mersin Yemişkumunda restoran alarak işletmeciliğe başladım. Öte yandan sahne çalışmalarımda devam etmekteydi.  2000 yılında ilk ulusal kasetim olan Oyun Havası piyasaya çıktı. Bu tarzda bir kaset için çok ciddi bir satış rakamına ulaştı.
2001 yılında deprem nedeniyle müzik yasağı gelince işyerimi kapattım. Bu süreç kazandığım her şeyi kaybettiğim bir sürecinde başlangıcıydı. Maddi imkansızlıklar ve moral çöküntüsü içinde Kurtulam Gitsini yazdım. Geçirdiğim kötü günlerin isyanı haykırışı olmuştu bu eser.  Kurtulam Gitsin albümü piyasaya çıktığında Anadoluda yer yerinden oynadı diyebilirim.  Artık Anadolu beni bağrına basmıştı. Bu albümdeki 3 parçaya klip çekilmesi ve ulusal Tvler de yayınlanması , adımın daha geniş kitlelerce bilinmesine neden oldu.
Nihayet Haziran 2003te Küstüm adlı albümüm çıktığında artık ben Türkiyeye mal olmuş bir sanatçıydım. Küstümün piyasaya çıkmasından 3 ay sonra İstanbula taşındım. Aralık 2003te Kanal 7de Küstüm Şovu yapmaya başladım.
Ocak 2004te Müyapın 2003 yılının en çok satan albüm ödülünü aldım.  Ocak 2005te ise Radyo, Televizyon gazetecileri Derneği 2004 yılını en iyi şov programı ödülünü Küstüm Şovdan dolayı aldım. İnşallah sizlerin sevgisine layık işler yapmaya devam edeceğim.

 

Ekleyen:Zinde Müzik

Latif Doğan Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com