Şarkı Listesi          

Şarkıcı Listesi

 

Will.İ.Am Kimdir


will.i.am
Genel bilgiler
Doğum adı William James Adams Jr.
Doğum 15 Mart 1975 (38 yaşında)
Los Angeles, Kaliforniya, ABD
Meslekler Rapper, Söz yazarı, Prodüktör
Etkin yılları 1989-günümüz
Çalgılar Vokal, klavye, bas gitar, bateri, piyano
Tarzlar Hip hop, pop rap, robot hip hop
Plak şirketi Ruthless, BBE, A&M, Interscope, will.i.am music group
İlişkili hareketler The Black Eyed Peas,Britney Spears, David Guetta, Cheryl Cole, Blood of Abraham, Nicki Minaj, The Script, WAii, Eva Simons, K naan, Usher, Mary J. Blige, Chris Brown, Justin Bieber, Nicole Scherzinger, Ne-Yo, Jamie Foxx, Fergie, Flo Rida, Jennifer Lopez, Mick Jagger, Nas, Chrisette Michele, Michael Jackson, Jawbreakers
Resmî sitesi will.i.am


William James Adams, Jr. (d. 15 Mart 1975, Los Angeles, Kaliforniya), sahne adıyla will.i.am, ABD li hip hop müzisyeni, dansçı, söz yazarı ve Black Eyed Peas grubunun kurucusu.

1988 senesinde Allan Pieda (apl.de.ap) ile birlikte Los Angeles ve çevresinde rap yapmaya başlayan sanatçı, kısa bir süre sonra efsanevi hip hop müzisyeni Eazy-E nin plak şirketi Ruthless Records ile anlaşma imzaladı. Grubun adını  Atban Klann olarak belirleyen ikili, Grass Roots adında hazırladıkları albümü içerdiği sosyal içerikli sözler sebebiyle yayımlayamadı. Eazy-E nin 1995 senesinde ölmesinden sonra grubun ismini Red Hot Chili Peppers dan etkilenerek  The Black Eyed Peas olarak değiştiren grup, Jaime Gomez (Taboo) ve Kim Hill in de gruba katılımıyla Interscope Records ile anlaştı ve 1998 senesinde Behind The Front adlı ilk The Black Eyed Peas albümünü piyasaya sürdü.

Şu ana kadar The Black Eyed Peas ile Behind The Front albümünün yanı sıra Bridging The Gap (2000), Elephunk (2003), Monkey Business (2005), Renegotiations: The Remixes (2006), The E.N.D (2009) albümlerine imza atan will.i.am, grubuyla Grammyler den 2005 senesinde  Let s Get It Started , 2006 senesinde  Don t Phunk with My Heart ve 2007 senesinde ise  My Humps parçalarıyla  En İyi Grup Rap Performansı ödülüne layık görüldü. The Black Eyed Peas in yanı sıra Carlos Santana, John Legend, The Pussycat Dolls, Sergio Mendes, P. Diddy, Busta Rhymes, Fergie, Justin Timberlake, Usher, Rihanna, David Guetta, The Game ve Nas gibi birçok sanatçının albümüne prodüktör ve konuk müzisyen olarak katılan sanatçı, şu günlerde Michael Jackson, Nicole Scherzinger ve The Pussycat Dolls gibi isimlerin albümlerinin prodüksiyonunda çalışıyor.

2001 senesinde Lost Change adlı ilk solo albümünü Barely Breaken Even adlı plak şirketinin etiketiyle yayımlayan will.i.am, albümüne Planet Asia, Terry Dexter, Mykill Miers, Medusa ve Madd Dogg u konuk müzisyen olarak davet etti. Bu albümü 2003 senesinde piyasaya sürülen Must B 21 albümü takip ederken, sanatçı albümü Interscope Records etiketiyle yayımladı. Albüme Supernatural, KRS-One, Phife Dawg, Planet Asia, John Legend, MC Lyte, Fergie, Niu, Dante Santiago, Taboo, Phil de Agony, Tash ve FLII konuk müzisyen olarak katıldı.

25 Eylül 2007 tarihinde Songs About Girls adlı 3. solo albümünü yayımlayan will.i.am, albümü A-M Records etiketiyle piyasaya sürdü. Albümün prodüksiyonunu kendisi üstlenen sanatçı, albümüne Snoop Dogg, Slick Rick, Ice Cube, Q-Tip, Common, Too hort, Busta Rhymes ve Ludacris i konuk müzisyen olarak davet etti. Albümde 7 sene süren ilişkisi sonrası edindiği tecrübelerine değinen müzisyen, albümden ilk teklisi  I Got It from My Mama adlı parçasına seçti.

2012 yılının sonlarına doğru Britney Spears ile yaptığı  Scream - Shout teklisi iyi bir çıkış yapmıştır.

kaynak:wiki

Ekleyen:Zinde Müzik Dinle

Will.İ.Am Şarkıları, Video Klipleri

Rastgele Şarkıcılar

 
 
 

© Video Klip İzle, Albüm Dinle, Şarkı Sözleri | zindemuzik.com